Skip to content

Poznaj nasz zespół

Nasz zespół

C jak Cetera
D jak Domagała
D jak Doświadczenie

Dobry prawnik bardzo dobrze zna prawo. Bardzo dobry prawnik myśli w kategoriach celów biznesowych Klienta. CDD Legal tworzą Wspólnicy doświadczeni od 25 lat w prawie i w biznesie.

Sylwester Cetera

prof. Aleksander Cieśliński

Radca prawny

Doktor habilitowany prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownik naukowy Katedry Prawa Międzynarodowego i Europejskiego WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor wielu publikacji naukowych dotyczących prawa UE, ze szczególnym uwzględnieniem rynku wewnętrznego (na czele z dwutomowym kompleksowym opracowaniem „Wspólnotowe prawo gospodarcze”). Radca prawny wpisany na listę Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Specjalizacje:

  • prawo UE
  • doradztwo korporacyjne
Rozwiń

dr Kacper Wosiak

Radca prawny

Doktor nauk prawnych w specjalności prawo handlowe. Radca prawny wpisany na listę Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Adiunkt w Zakładzie Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Specjalizuje się w doradztwie korporacyjnym oraz sporach gospodarczych. Z sukcesem uczestniczył w reprezentacji klientów Kancelarii przed Sądem Najwyższym. W swojej praktyce zajmuje się również prawem samorządowym i prawem nieruchomości, w tym budowlanym.

Autor szeregu artykułów naukowych z zakresu prawa spółek handlowych, a także monografii naukowej dotyczącej reguł wykonywania uprawnień z akcji przez akcjonariuszy spółki akcyjnej.

 

Rozwiń

Kamila Żmidzińska

Radca prawny

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego w 2016 roku. Wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Z Kancelarią CDD Legal współpracuje od 2016 roku. Posiada doświadczenie w zakresie prawa korporacyjnego, prawa cywilnego i prawa pracy. Uczestniczyła w procesach połączeń spółek oraz przekształceń przedsiębiorców. Doradzała Klientom w sprawach z zakresu własności intelektualnej. W Kancelarii zajmuje się bieżącą obsługą prawną przedsiębiorców.

Rozwiń
Grzegorz Bobowski

Grzegorz Bobowski

Radca prawny, broker

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Viadrina w Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytecie w Hamburgu. Wpisany jest na listę Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia Brokerów Ubezpieczeniowych i Resekuracyjnych.

Z Kancelarią CDD współpracuje od 2011 r.

Grzegorz specjalizuje się w prawie ubezpieczeniowym i praktyką rynku ubezpieczeń gospodarczych w Polsce.  Jako broker ubezpieczeniowy oraz wspólnik kancelarii brokerskiej posiada kilkunastoletnie, praktyczne doświadczenie w reprezentowaniu przedsiębiorców przy konstruowaniu umów ubezpieczenia i dochodzeniu odszkodowań, w tym przy obsłudze spółek giełdowych oraz podmiotów pochodzących z niemieckiego obszaru językowego.

Rozwiń

Mariusz Starke

Radca prawny

Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu.

Interesuje się historią Polski do 1772 r. Czynnie uprawia sport – bieganie, startuje w zawodach amatorów na dystansach od 10 km do półmaratonów.

Zainteresowania: prawo samorządowe, prawo rodzinne, prawo gospodarki nieruchomościami.

Rozwiń
Anna Sierczyńska

Anna Sierczyńska

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu. Studia ukończyła, broniąc pracę magisterską pod kierownictwem prof. dr hab. Zofii Świdy w Katedrze Postępowania Karnego. W latach 2004 – 2007 odbyła aplikację adwokacką i z dniem 17 stycznia 2008 r. została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej we Wrocławiu. W roku 2017 ukończyła Studia Podyplomowe Prawa Medycznego i Bioetyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z Kancelarią współpracuje od 2010 roku.

Posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie w reprezentowaniu klientów indywidualnych, w szczególności w sprawach karnych, cywilnych oraz rodzinnych w postępowaniach sądowych przed sądami powszechnymi wszystkich instancji i Sądem Najwyższym. W swojej praktyce zajmuje się również prawem medycznym, a w szczególności obsługą podmiotów leczniczych.

Rozwiń
Adriana Hojczak

Adriana Hojczak

Radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Przed rozpoczęciem współpracy z Kancelarią w 2022 roku pracowała w kancelariach prawnych we Wrocławiu, zdobywając doświadczenie zawodowe w obsłudze spółek handlowych oraz w sprawach cywilnych i karnych.


Prywatnie interesuje się literaturą, kinem i aranżacją wnętrz.

Rozwiń
Magdalena Cetera

Magdalena Cetera

Mediator

Mediator stały przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Legnicy i Opolu. Od 20 lat zajmuje się mediacjami w zakresie prawa karnego oraz cywilnego, prowadzi mediacje zarówno sądowe, jak i prywatne, przed wszczęciem postępowania sądowego.
Jest wykładowcą Krakowskiej Szkoły Biznesu MBA Studia Podyplomowe przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, współautorką i wykładowcą Studium Podyplomowego Zawodu Mediatora na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wykładowcą z zakresu mediacji przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Prowadzi szkolenia za zakresu mediacji i komunikacji.
Mediator Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych, ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Handlowego i Gospodarczego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Rozwiń

Krzysztof J. Musiał

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy od 1997 roku. Jako pierwszy w Polsce złożył egzaminy do tego wolnego zawodu. Specjalizuje się w prowadzeniu sporów z administracją skarbową przed Sądami administracyjnymi. Poprowadził ponad 6.800 sporów podatkowych przed WSA i NSA. Redaktor naukowy w Wolters Kluwer wydawnictwa Procedury Podatkowe. Autor parudziesięciu publikacji w zakresie międzynarodowego i krajowego prawa podatkowego.

 

Rozwiń
Paweł Świdkiewicz

Paweł Świdkiewicz

Doradca podatkowy

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Prawnik. Doradca podatkowy wpisany na listę doradców podatkowych w Dolnośląskiej Izbie Doradców Podatkowych we Wrocławiu. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, w tym między innymi w zakresie obsługi wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego, w sprawach dotyczących postępowań w przedmiocie udzielania ulg podatkowych przedsiębiorcom oraz postępowaniach zabezpieczających i egzekucyjnych prowadzonych wobec podatników.


Wolny czas spędza z rodziną.

Rozwiń

Robert Zieliński

Doradca restrukturyzacyjny

Doradca restrukturyzacyjny (licencja nr 1548) z wieloletnią praktyką  w zarządzaniu spółkami prawa handlowego, sprzedaży  usług finansowych, logistyce, procuremencie, windykacji należności, zarządzaniu nieruchomościami. Kilkanaście lat pracy w zarządzie  korporacji międzynarodowej branży  finansowej.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej wydziału  mechanicznego, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we   Wrocławiu studia MBA,  absolwent studiów podyplomowych z zarządzania i wyceny nieruchomości – Politechnika Wrocławska, absolwent ICAN Institute- Strategic Leadeship Academy.

Rozwiń
Dorota Szewczyk

Dorota Szewczyk

Aplikant radcowski

Absolwentka Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego we Wrocławiu. W 2022 r. pozytywnie zdała egzamin wstępny na aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. 

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawnych, zajmując się obsługą prawną w szczególności w zakresie prawa cywilnego. 

Pasjonatka podróży oraz sportów zimowych – snowboard, narty.

Rozwiń
Grzegorz Telakowski

Grzegorz Telakowski

Aplikant radcowski

Absolwent studiów prawa w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Tytuł magistra uzyskał, broniąc pracę magisterską z zakresu praw człowieka pod kierunkiem prof. dr. hab. Krzysztofa Wójtowicza. Od 2023 r. aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu.

Dotychczasowe doświadczenie zdobywał w kancelarii radcowsko-adwokackiej, zajmując się obsługą prawną osób fizycznych, głównie w zakresie prawa cywilnego oraz procedury cywilnej.

Prywatnie miłośnik muzyki, w szczególności rocka z lat ’80 & ’90. Pasjonat podróży po krajach śródziemnomorskich oraz górskich wędrówek.

Rozwiń
Kacper Jasiukiewicz

Kacper Jasiukiewicz

Asystent radcy prawnego

Student Wydziału Praw Wyższej Szkoły Prawa w Wrocławiu. Obecnie odbywający praktykę, która ma go przygotować do zawodu i pozwolić mu na zbudowanie doświadczenia. Osoba młoda i ambitna gotowa do pomocy swoim kolegom i koleżankom z pracy, ponadto otwarta na nową dawkę wiedzy.


Prywatnie zapalony sportowiec, w szczególność pasjonuje się surfingiem i siłownią. Sport, który uprawia, pozwala mu pozostać osobą otwartą na świat i wiedzę.

Rozwiń
Renata Guć

Renata Guć

Kierownik Biura

Absolwentka Wydziału Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Wydziału Pedagogiki Ogólnej W Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Z zawodu artysta plastyk, lektor j. włoskiego, opiekun medyczny. 

W kancelarii zajmuje się prowadzeniem sekretariatu i wspieraniem Wspólników w bieżących zadaniach. 

W życiu prywatnym oprócz malowania obrazów, gra na instrumentach, śpiewa, pisze teksty, tańczy kizombę, bachatę.

Rozwiń
Dariusz Kornacki

Dariusz Kornacki

Administrator IT

Ukończył studia magisterskie na wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w 2012 roku.

Z Kancelarią CDD współpracuje od 2012 r. Stale wdraża najnowsze rozwiązania technologiczne oraz służy wsparciem przy ich użytkowaniu.

Pasjonat najnowszych technologii, co z powodzeniem wykorzystuje w życiu zawodowym. Prowadzi własną działalność gospodarczą zajmującą się kompleksową obsługą informatyczną firm.

Prywatnie wielki fan gier planszowych, w szczególności Carcassonne.

Rozwiń