Skip to content

Sylwester Cetera

Partner | Attorney in Law

Sylwester Cetera

Partner | Attorney in Law

Radca prawny z 25-letnim doświadczeniem w zawodzie. Współzałożyciel i wspólnik zarządzający CDD Legal.

Przez pierwsze 15 lat kariery, ukierunkowany był na praktykowanie prawa procesowego. Doświadczenie sądowe, w tym uczestnictwo w postępowaniach przed Sądem Najwyższym, jest jego najmocniejszą stroną, jako prawnika.

Przez ostatnie 10 lat skupił się na prowadzeniu przedsiębiorstwa prawniczego.

Ucząc się biznesów Klientów, uczył się prowadzenia własnego biznesu, dzięki czemu stał się wiarygodnym i godnym zaufania partnerem do współpracy dla Klientów CDD Legal. Uważa, że dobry prawnik to prawnik, który nie tylko zna prawo obowiązującego Klienta, ale rozumie również biznes Klienta.

Jako radca prawny, rozumie jak ważne jest unikanie problemów prawnych. Paradoksalnie twierdzi, że unikanie, a nie rozwiązywanie problemów prawnych Klientów, jest głównym celem Kancelarii CDD Legal.

Jako przedsiębiorca podkreśla, że pracuje dla ludzi i dzięki ludziom, którzy są największą wartością CDD Legal. Połączenie pracy radcy prawnego z prowadzonym biznesem prawniczym powoduje, że Klienci powierzają mu bezpieczeństwo prawne własnych biznesów.

W roku 1997 ukończył aplikację radcowską dopełniając magisterskie studia prawnicze. W roku 2018, obronił pracę dyplomową pt.:”Ograniczenia marketingowe i kapitałowe na rynku usług prawniczych”, kończąc program MBA w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu przy Politechnice we Wrocławiu, a w roku 2019 MBA LEGAL w Warszawie.

Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Absolwentów MBA (www.bcb4.pl), którego celem statutowym jest współpraca gospodarcza i podnoszenie kwalifikacji jej Członków.

Wolne chwile spędza na nurkowaniu i grze w golfa, zwiedzając jednocześnie świat. Posiada najwyższy, III stopień nurkowy (przewodnika podwodnego) w organizacji CMAS. Nurkowanie uczy spokoju, golf precyzji. Dzięki temu, może spokojnie i precyzyjnie osiągać cele, jakie stawiają przed nim Klienci Kancelarii CDD Legal.

Nasz zespół

C jak Cetera
D jak Domagała
D jak Doświadczenie

Dobry prawnik bardzo dobrze zna prawo. Bardzo dobry prawnik przede wszystkim myśli w kategoriach celów biznesowych. CDD Legal tworzą najlepsi prawnicy.